Dromund Kaas – tajemnice Sithów

– Przekaz ogólny z Prakseum na wszystkie kanały wewnętrzne Jedi –

W końcu została całkowicie zamknięta sprawa Dromund Kass. Zajęło to trochę czasu, jednak była to bez wątpienia sprawa wysokiej wagi.

Po pokonaniu wiedźmy Sithów przez zjednoczone siły Prakseum i Akademii, miejsce wygląda na opustoszałe, znacznie słabiej też wpływa na to miejsce mroczna aura, jednak pozostałości po wiedźmie dają o sobie znać. Wielką stratą było to że nie wrócił już do nas Mistrz Jedi Der Va Numde, jednak pocieszające jest, że wiemy co się z nim stało, oraz to, że połączył się z Mocą. Jego poświęcenie na pewno przyczyniło się do sukcesu.

Po tym jak Rycerz Jedi Ganner Rhysode odzyskał siły i uzyskał wsparcie od Nowej Republiki w postaci niewielkiego oddziału żołnierzy i badaczy – wyruszył ponownie do ruin, żeby zbadać jej stan obecny, oraz co było jeszcze ważniejsze – sprawdzić położenie i dalsze losy Mrocznego Lorda Malgusa. Ruiny wydają się być dobrym stanie; nawet Nowa Republika jest całkiem zainteresowana wykopaliskami tam, lecz „stan” planety wyklucza badania bez wsparcia Jedi bądź małych oddziałów wojskowych.

Co się zaś tyczy Mrocznego Lorda, niestety – nie udało się nic odkryć, jakby zniknął bez śladu. Być może to dobry znak i już nigdy o nim nie usłyszymy, jednak zalecania jest ostrożność. Jeśli ktoś znajdzie jakieś informacje o nim, to prosimy o przesłanie ich do Prakseum w trybie natychmiastowym. Fakt jest taki, że nie wiemy zupełnie nic o jego dalszych losach.

Powodzenia i niech Moc was prowadzi.