Groźba inwazji

Z ostatniej chwili! W najbliższych okolicach systemu Ithor wykryto ruch wielu statków nieprzyjacielskiej rasy Yuuzhan Vongów. Nie są znane dokładne ilości poruszających się w okolicach Ithoriańskiej przestrzeni statków, jednak można zakładać, że jest to największa flota okrętów wroga z jaką przyszło się mierzyć siłom Nowej Republiki.

Admirał Traest Kre’fey dowodzi obecnie z pokładu Bothańskiego krążownika Ralroost. Wierzy on w sukces misji, jaką jest ochrona Ithor. Nie wiadomo jest dlaczego dopiero teraz flota została zgromadzona w tak dużej liczbie. Podejrzewamy, że na powierzchni Ithoru znaleziono broń, która jest w stanie odeprzeć najeźdźcę.

Z innych informacji. Wygląda na to, że do floty Admirałą Kre’fey’a dołączą Resztki Imperium pod dowództwem Admirała Gilada Pellaeona. Zapytaliśmy wielu przechodniów o ich opinię na temat tego nietypowego sojuszu. Większość z nich wyraziła swoją głęboką niechęć i gniew. Ambasador Leia Organa Solo zaapelowała jednak, że w tak trudnych czasach nie powinniśmy oceniać ludzi ze względu na ich przeszłość, a spoglądać ku przyszłości i wspólnemu celowi, jakim jest powstrzymanie Yuuzhan Vongów.

Odradzamy jakichkolwiek podróży w tamten sektor Galaktyki. Będziemy informować Państwa o bieżącej sytuacji.