Korupcja

W dzisiejszym raporcie specjalnym głównym tematem będzie korupcja. Powszechnie wiadomo, że w przeciągu kilku ostatnich tygodni działania Czarnego Słońca przybrały na sile po długiej ciszy i spokoju. Armia Nowej Republiki, służby porządkowe przeróżnych planet, a także agenci Wywiadu po wnikliwych śledztwach odnoszą coraz większe sukcesy w tropieniu i aresztowaniu wszelakich osób, które współpracują z Czarnym Słońcem. Reportaż ten jest jedynie potwierdzeniem. Na planetach, gdzie Nowa Republika ma duży wpływ, służby odkrywają,  że coraz więcej urzędników ulega korupcji i zaczyna współpracować z Czarnym Słońcem. Według danych, jedynie w ostatnich 24 godzinach udało się pojmać około trzydziestu wysoko postawionych przedstawicieli warstw politycznej i urzędowej. Liczby te stale rosną i nie ograniczają się jedynie do Coruscant. Aresztowania wystąpiły również na Korelli i Taris. Śledztwa trwają także na innych planetach.

Dodatkowo usłyszeliśmy pogłoski, jakoby w całą sytuację miał być zamieszany także kult Bando Gora. Zważywszy jednak na to, że kult ten uznaje się za wymarły, a samo źródło informacji nie było pewne, to plotka ta jest zapewne nieprawdziwa.

Według zapewnień służb minimalny wyrok kary dla skazanych wynosi 10 lat. Każdy osobnik będzie jednak osądzany oddzielnie, dlatego kara może ulec zmianie.

W najbliższych tygodniach będziemy dalej informować o postępach w akcji.