„Mediator” wysłany

Po wielu debatach w Senacie otrzymaliśmy potwierdzenie, jakoby Gwiezdny Niszczyciel Mediator został wysłany na polecenie Prezydenta Borska do systemu Osarian. Borsk Fey’lya w swoim publicznym wystąpieniu podkreślił po raz kolejny, że stabilność wewnątrz Nowej Republiki jest dla niego niezwykle istotna. Wysłanie Mediatora ma pomóc w rozwiązaniu tamtejszych sporów. Jest to też swoisty znak o determinacji Fey’lyi, gdyż oddelegowany Niszczyciel jest jednym z największych we Flocie Nowej Republiki.

Ankieta przeprowadzona wśród obywateli Coruscant pokazuje, że zdecydowana większość popiera decyzję Fey’lyi. Jedynie 15 procent obywateli uważa, że pomoc w konflikcie Rhommamoolianom i Osarianom jest stratą czasu i środków Nowej Republiki. Zapytaliśmy analityka Norena Etsell’a co sądzi o tej sytuacji:

To oczywiste, że większość obywateli nie dostrzeże najbardziej oczywistych szczegółów, które umykają im w tym wciąż pędzącym życiu. Decyzja Fey’lyi ma niewiele wspólnego z „dobrą wolą.” Należy pamiętać, że wysłany Niszczyciel to jeden z nowszych i większych we flocie. Tylko Bounty, Karkana Lusankya są większymi okrętami we Flocie. Mediator ma zupełnie inne zadanie. Zauważcie Państwo, że konflikt pomiędzy Rhommamoolem, a Osarianem może spowodować potencjalne przerwy na Coreliańskim Szlaku, a to z kolei oznaczałoby niewyobrażalnie wielkie straty finansowe. Wysłanie Niszczyciela jest po prostu bardziej opłacalne i pozwala na budowanie pozytywnej opinii publicznej o Prezydencie Borsku i jego Komitecie Doradczym.

Czy też uważacie, że łaskawość naszego Prezydenta pochodzi z dobrej woli, czy może kieruje nim chciwość i chęć zysku? Więcej informacji na temat negocjacji w systemie Osarian już niebawem.