Rozpocznij szkolenie Jedi

Ułożyłeś się wygodnie na łóżku w swojej kabinie, na pokładzie promu, który ma zabrać Cię na Ord Mantell. Pomieszczenie było sterylne, a rzeczy ułożone przez personel z dbałością niemalże pedantyczną. Czując na własnym ciele lekkie drgania, spowodowane odrywaniem się pojazdu od platformy, wpatrujesz się w nisko zawieszony sufit.

Przez głowę przechodzą Ci różne myśli związane z cyfronotesem, który kilka dni temu kurier przyniósł Ci do rąk własnych. Nie wiedziałeś, ile prawdy jest w wiadomości na nim zamieszczonej – lecz czułeś że musisz to sprawdzić, zwłaszcza w świetle dotychczasowych wydarzeń. Właśnie to sprawiło, iż jesteś tu, na promie, który niesie Cię właśnie ku gwiazdom. Sięgasz po ów cyfronotes, a jego ekran uruchamia się, gdy Twoja dłoń trąca przycisk. Znów czytasz notkę informującą o Twojej „kandydaturze” na ucznia Akademii Jedi. Znów próbując uporządkować chaos w swojej głowie, tak jak kilka dni temu, gdy z początku uznałeś to za głupi żart. Czas przyniósł jednak także to, że zacząłeś wiązać wiele szczegółów swojej przeszłości – tych najbardziej nienaturalnych, trudnych do wyjaśnienia.

Nieład myśli zamyka fakt, w jakim czasie Cię to spotyka. Te wszystkie wiadomości o kolejnych poczynaniach Nowej Republiki w konflikcie z organizacją przestępczą… „Czarnym Słońcem”, jeśli dobrze pamiętasz. To w zasadzie nie jest nic dziwnego, zawsze znajdzie się ktoś do łupienia tej galaktyki. Ale plotki o Mrocznych Jedi, tym człowieku pod pseudonimem „Bestii”, akurat teraz…
Nie wiesz, co o tym myśleć – zastanawiasz się nad tym, ile prawdy we wszystkim – w Twoim rzekomym powołaniu, w domniemanej działalności odwiecznych wrogów Jedi… to sprawia problem – nic nie jest tutaj faktem. Pogrążasz się w tych rozważaniach, lecz zmęczenie robi swoje i szybko zamykasz powieki, pogrążając się w snach. Otwierasz powieki czując kolejne wstrząsy, tym razem wywołane osadzaniem pojazdu na lądowisku. Zdaje Ci się, że spałeś krótko, tylko chwilę; lecz już po spojrzeniu na chronometr, wiesz, że przespałeś dobrych kilka godzin. Przez niewielkie okno ukazuje się port kosmiczny na Ord Mantell. Jesteś tu i teraz odwrotu nie ma – czas na konfrontację z rzeczywistością. Rozpoczniesz szkolenie i zobaczysz, czy ma do Ciebie należeć ścieżka Jedi.

(Więcej informacji: http://forum.yavin4.pl/viewtopic.php?f=28&t=1749 )