Zmiany w Akademii

Dnia 22 listopada, w skład Rady Jedi na jej oficjalnym zebraniu, został włączony Rycerz Jedi Bart, obejmując wszystkie obowiązki związane ze swoim nowym stopniem.
Tego samego dnia podjęto też szereg innych decyzji. Jedi Apprentice Ishar Kal Mor, ze względu na niewywiązywanie się ze swych zadań, został usunięty z funkcji Głównego Archiwisty. Stanowisko przekazano Padawanowi Hebranowi Abrenowi, w uznaniu jego dotychczasowej pracy i znacznego wpływu na obecny kształt Biblioteki. Padawan Abren podejmuje teraz wszystkie związane z nią decyzje i odpowiada za efekty jej prac. Drugą zmianą jest przydzielenie Jekkowi Sen’Tarrowi nowego mistrza, w związku z odejściem Rycerza Lightdusta – nowym mentorem Trandoshanina jest teraz Mistrz Jedi Sas Ablazer. Życzymy powodzenia zarówno jemu, jak i dwójce nowych Padawanów – Fuudowi i Vinaxowi, którzy ukończyli Triala i we właściwym czasie podane zostaną wszystkie informacje odnośnie ich dalszego szkolenia. Z kolei Initiate Ipseh Altraiser i Sazen Thru’st nie podeszli do Triala i zostali usunięci z Akademii.

Należy wyjaśnić także ostatnie zawirowania z działaniem naszego forum. 16 listopada nasze konto na hostingu 000space.com zostało całkowicie zablokowane bez podania przyczyny, którą poznaliśmy dopiero gdy po kilku dniach Rycerz Bart wynegocjował jego reaktywację i dostęp do wszystkich kopii – powodem blokady był nadmierny transfer na bazie MySQL (a więc wszelkie przeglądanie forum, pisanie postów, wyszukiwania).
Przygotowane są już wszystkie niezbędne pliki, jak i nowy serwer, oczekujemy jedynie na aktywację domeny – gdy ten krok będzie za nami, pozostanie już tylko wgranie plików, co nie zajmie więcej niż jeden dzień. Jak wiadomo, tymczasowo znów uruchomiono forum na dotychczasowym hostingu, lecz zalecamy ostrożność i najzwyklejszy zapis większych postów na dysku, gdyż konto może zostać zablokowane ponownie, a kopie bazy tworzone są dwa razy dziennie.

Oprócz tego, Mistrz Sas Ablazer wykupił już nowy serwer OJP w serwisie PifPaf.pl. Dotychczasowy, hostowany przez Gamepad.pl serwer jest nadal aktywny, pomimo upłynięcia terminu zapłaty. Na ostatnim zebraniu pojawiło się kilka propozycji na tymczasowe wykorzystanie faktu posiadania dwóch serwerów – na zebraniu pojawiły się propozycje takie, jak równoległe RP w innej części Yavina IV przy właściwych okolicznościach, wolne RP na Coruscant powiązane z misją Jedi Apprentice’a Sana Duura, czy też regularne FFA. Rada Jedi wybierze odpowiednią opcję w najbliższym czasie, być może będzie się stosować wszystkie warianty w zależności od sytuacji. Do tego czasu oficjalnym serwerem pozostaje ten na Gamepadzie, widoczny także w trackerze forum. O wszelkich zmianach będziemy informować.

Nazwa nowego serwera: http://www.yavin4.glt.pl @ PIFPAF.pl
Adres IP: 193.42.218.24:29070
Hasła: bez zmian