Drastyczny koniec

Żegnając w ponurej atmosferze miniony rok 25 ABY, oddajemy cześć tym, którzy w przeciągu ostatnich tygodni padli ofiarą Yuuzhan Vongów. Wśród porwanych lub zabitych są mieszkańcy planet takich jak Kalarba czy Druckenwell. Szczególnie ta pierwsza planeta pozostaje na ustach wielu. Oficjalne raporty wspominają o około 170 milionów zabitych i niecałych 35 milionów ocalałych. Z nieoficjalnego źródła wiemy, że w akcji ratunkowej wzięły służby Nowej Republiki wspierane przez Jedi. Mimo wszelkich prób, stacja kosmiczna, która krążyła po orbicie planety, spadła na jej powierzchnię, powodując nieodwracalne straty w ludziach, faunie i florze Kalarby. Istnieją podejrzenia, że w wyniku impaktu zginęło wielu najeźdźców przebywających w tym czasie na powierzchni planety. Dokładne dane nie są znane.

Flota Republiki poniosła straty w postaci dwóch niszczycieli oraz 7 krążowników. Straty wroga szacuje się na nieznacznie większe, głównie za sprawą wsparcia ostrzału dział planetarnych. Pozostałe dane na temat tej planety są obecnie nieznane.

Na szczególnym posiedzeniu Senatu Nowej Republiki, Prezydent Borsk apelował o współpracę ze służbami Nowej Republiki i zapewniał, że wraz z wojskiem obmyśla plan działania. Wielu zaczyna wątpić w jego słowa, gdyż do tej pory nie odniesiono znacznych sukcesów, które pozwoliłyby mieć nadzieję na pokonanie Yuuzhan Vongów.

Kolejnym, niezwykle kontrowersyjnym tematem, są Jedi. Wielu z naszych widzów zgłasza swoje zażalenia co do ich skuteczności i braku działania, podczas gdy inni wierzą, że nadal można znaleźć pokojowe rozwiązanie. Opinie są tak samo podzielone jak w przypadku obecnego składu Senatu. W najbliższym czasie zaplanowano nadzwyczajne posiedzenie w sprawie uchodźców ze światów Rubieży, a także o planach dotyczących wzmocnienia sił światów Jądra.

Miejmy nadzieję, że nadchodzący rok przyniesie mniej cierpienia, niż miniony.