Komunikat w sprawie fali aresztów

Oficjalny komunikat Admirała Nowej Republiki Hol D’laina w sprawie ostatniej fali aresztów oficerów armii oraz śmierci dziennikarza „Głosu Coruscant” – Jeal Pertoniego.

Szanowni Państwo, przez ostatnie tygodnie wielokrotnie, czy to ze strony senatorów, czy to ze strony moich kolegów i koleżanek z armii, czy w końcu ze strony osób cywilnych, mediów, otrzymuję zapytania co do stanu armii oraz floty Nowej Republiki oraz prośbie o oficjalne stanowisko w sprawie fali aresztów, które dowództwo przeprowadziło w armii. Sytuacja ta została bardziej nagłośniona oraz zdobyła zainteresowanie publiki po ostatniej śmierci jednego z dziennikarzy „Głosu Coruscant”. Artykuł owego autora traktował właśnie o tych aresztach, a także o sekretnej organizacji, działającej w cieniu Nowej Republiki, nazwanej przez autora Nowym Świtem.

O ile nie mogę odnieść się do samej organizacji, ze względu na to, że są to informacje poufne, to mogę zapewnić Państwa, że Nowa Republika robi wszystko, aby odnaleźć członków oraz przywódców owej organizacji. Fala aresztów, która miała ostatnio miejsce jest ściśle powiązana ze śledztwem w tej sprawie. Dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej zakończyć to śledztwo i powrócić do pełnej sprawności zarówno armii jak i floty.

Pozwolę sobie również na powiedzenie kilku słów w sprawie tajemniczej śmierci pana Pertoniego. Otóż służby porządkowe Coruscant, wraz z paroma specjalistami z armii, wszczęły i zdążyły zamknąć śledztwo w sprawie tragicznej śmierci dziennikarza. Oficjalnym stanowiskiem, które zostanie również umieszczone w holostronie służb miejskich, pozostaje brak powiązania śmierci z organizacją zwaną Nowym Świtem. Jael Pertoni został znaleziony na dolnych poziomach Coruscant, w ciemnej alei. Wszelkie dowody, także te z kamer, wskazują na napad. Winni zostali już pojmani i obecnie przebywają w areszcie.

Pragniemy złożyć wyrazy współczucia rodzinie Pertoniego, a także podziękować mu za jego ciężką pracę.