Operacja „Wolność” – Przybycie Jedi

Niespodziewane wieści z frontu – Yuuzhanie się wycofują! Przez ostatnie doby trwały oblężenia na całej granicy wroga i nic nie wskazywało na to, że dzisiejszy dzień zamkniemy pozytywnymi informacjami. Wszystko jednak uległo zmianie w wyniku wydarzeń, które miały miejsce nad Telos. Zawsze staramy się dostarczyć Państwu sprawdzonych i rzetelnych informacji, dlatego prosimy o zaufanie, gdyż następne słowa nie są żartem. Do stołecznego systemu Vongów wkroczyła… inna planeta, a wraz z nią Jedi! Cały ten incydent musiał mieć jakieś symboliczne, bądź też rytualne znaczenie, gdyż wywołał on istną panikę w szeregach wroga. Vongowie kompletnie oszaleli – ich floty porzuciły obronę systemów i błyskawicznie wyruszyły w kierunku Telos, by wzmocnić defensywę planety. Nasze wojska oczywiście to wykorzystały i tam, gdzie było to możliwe, zagarnęły uwolniony teren lub wyprowadziły ataki w poruszającego się wroga.

Na zachodzie Protektorat i Mandalorianie w końcu domknęli pierścień oblężenia i teraz, mimo dużego naporu Vongów, utrzymują front w ryzach. Nieco dalej na wschód duże siły nieprzyjaciela z Junction i Toprawy ruszyły w stronę Telos, praktycznie wpadając w tył Czwartej Floty. Gdyby nie interwencja wojsk Admirała Kre’feya, które dogoniły najeźdźców i uszczupliły ich szeregi, szaleńczy marsz Vongów mógłby zebrać krwawe żniwo. Na północy Resztki Imperium zacieśniły uścisk na Serenno. Tu również można mówić o dużym sukcesie, gdyż miotający się wróg poniósł dotkliwe straty i utknął w systemie. Yuuzhanie odpuścili również Ord Radama przesuwając duże siły w kierunku Telos. Umożliwiło to Drugiej i Czwartej flocie na zyskanie ogromnej połaci terytorium i rozpoczęcie natychmiastowego pościgu za wrogiem. Do gonitwy dołączyła druga z flot Imperium, a na wschodzie Trzecia Flota Antillesa, która po drodze zapewne zagarnie praktycznie bezbronny Mirial.

Przybycie Jedi zmieniło bieg zmagań na froncie, największe siły obu stron ruszyły w kierunku Telos.

Wygląda więc na to, że rozstrzygnięcie operacji „Wolność” będzie mieć miejsce już wkrótce – znacznie wcześniej, niż się spodziewaliśmy. Do systemu Telos w błyskawicznym tempie zbliża się pięć różnych flot, a tajemnicza planeta z Jedi na czele już teraz zagraża Yuuzhan Vongom. Nie uzyskamy szczegółowych informacji, póki do obszaru wydarzeń nie dotrą okręty Nowej Republiki z naszymi korespondentami na pokładzie. Wiemy natomiast, że owa planeta, czy też kosmiczny obiekt, wyskoczyła z nadprzestrzeni i obecnie w jakiś sposób atakuje Telos i siły Vongów. W przeciągu następnych godzin dotrą do niej floty obu stron konfliktu, co zapowiada jedną, decydującą bitwę. Gdy tylko dowiemy się czegoś więcej, poinformujemy Państwa niezwłocznie. Na ten moment pozostaje nam wszystkim trzymać kciuki i kibicować żołnierzom w ich wysiłku!

Więcej informacji wkrótce. Kolejne wiadomości z frontu pojawiać się będą co dwa dni w godzinach wieczornych, aż do zakończenia zmagań wojennych.