Zwycięska Republika

Po skutecznym ataku sił Nowej Republiki, system Fondor został odbity z rąk Czarnego Słońca, kończąc tym samym niemal tygodniową okupację planety przez jednego z przywódców syndykatu – Grovvska. Jest to powód do świętowania nie tylko na Coruscant. Z tej okazji Prezydent Borsk zwołał posiedzenie Senatu, na którym wygłosił przemówienie:

Obywatele Nowej Republiki. W dniu dzisiejszym mogę ze spokojem powiedzieć, że nasze wspólne wysiłki przyniosły zamierzony efekt, a Czarne Słońce zostało całkowicie rozgromione. Nie byłoby to jednak możliwe bez wysiłków dzielnych żołnierzy i służb porządkowych na wszystkich planetach. W bitwie o Fondor ponieśliśmy straty, a każdy poległy będzie pamiętany jako bohater, walczący o wolność i sprawiedliwość w Republice. Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego zwycięstwa, w szczególności nieustannym wysiłkom Ambasador Leii Organy Solo.

Zapytany o rolę Jedi, Prezydent Fey’lya odparł jedynie, że odegrali oni kluczową rolę w odsieczy Fondoru. Nie chciał przekazać szczegółów. Zamiast tego skupił się na uroczystościach celebracyjnych zwycięstwa nad Czarnym Słońcem, które odbędą się za kilkanaście dni – razem z uroczystościami nowego roku.