Odnaleziono zwłoki Ministra Sprawiedliwości

Kancelaria Senatu poinformowała dzisiaj o zgonie senatora Antara IV Ta’laama Ranth’a. Polityk związany był z Republikańską Radą Sprawiedliwości, w której pełnił funkcję przewodniczącego oraz Ministra Sprawiedliwości. Należał do ugrupowania potępiającego niewystarczające środki wydane na pomoc uchodźcom przez rząd prezydenta Borska Fre’yli.

Według informacji podanych przez przedstawiciela kancelarii, senator został znaleziony martwy podczas misji służb ratunkowych Coruscant na jednym z poziomów dystryktu 313-A, obecnie nadal będącego w procesie odbudowy po ataku Yuuzhan z zeszłego roku. Warto tutaj przypomnieć, że sam mężczyzna był uznawany za zaginionego od oblężenia planety i ani służba bezpieczeństwa, ani policja nie odniosły sukcesu w próbach odnalezienia go bądź jego śladu. Jest to oczywiście zrozumiałe – spora część Potrójnego Zera nadal jest w procesie odbudowy, obywatele nadal są ukryci w schronach, czekając na ratunek. Aczkolwiek naoczni świadkowie twierdzą, że sama osoba senatora była zajęta organizowaniem im pomocy humanitarnej już od dobrych paru tygodni.

Mimo zapytań naszych dziennikarzy oraz prób bezpośredniego kontaktu z instancjami wyższymi zarówno kancelaria senatu, jak i komisarz policji nie udzielili odpowiedzi na pytania dotyczące przyczyny zgonu, oraz faktycznego miejsca odnalezienia ciała senatora, komentując jedynie, iż śledztwo jest w drodze. Ze względu na jego znaczącą popularność, lokalne społeczności Gotalów na planecie ogłosiły trwającą tydzień żałobę. Warto nadmienić, że senator Ranth był ostatnim żyjącym przedstawicielem centralnych rządów księżyców Antar IV i V, wraz z jego śmiercią oba księżyce są zmuszone na przeprowadzić wybory na osobę godną zastąpienia jego pozycji.