BiSZNR #336 – Nowy rok 28 ABY

 

Biuletyn informacyjny Sił Zbrojnych Nowej Republiki to wewnętrzny kanał informacyjny, prowadzony przez Sztab Sił Zbrojnych Nowej Republiki. W ramach kanału transmitowane są najnowsze wieści z frontu, nowinki technologiczne, wywiady, krótkie historie oraz segmenty rekreacyjne. Biuletyn wydawany jest regularnie i stanowi podstawowe źródło informacji dla większości żołnierzy w czynnej służbie. Obecnie transmitowany jest również na dostępnych sieciach publicznych.

Postępy na froncie południowym!

Rozpoczęła się walna kampania odzyskania terytoriów południowych! Siły Nowej Republiki uderzyły od strony Bothawui, zaskakując przeciwnika swoją mobilizacją i zacięciem. W przeciągu kilku godzin parszywi Vongowie utracili połacie zagarniętego terytorium i zmuszeni byli wycofać się aż pod umocnione pozycje wzdłuż Szlaku Koreliańskiego! Nasi żołnierze dzielnie wypierają wroga, system za systemem, zmierzając do zamknięcia śmiertelnego okrążenia, które raz na zawsze zakończy obecność Yuuzhan Vongów na południu Galaktyki. Wciąż jednak należy zachować pełne skupienie i zaangażowanie, gdyż te światy, które wróg wciąż trzyma w swych szponach, należą do niesławnej linii umocnień, gdzie przez wiele miesięcy Vongowie walczyli o każdy metr przestrzeni. Ten niegdyś nieprzerwany mur da się jednak skruszyć i dziś wykonano pierwszy krok, by to uczynić. Nowa Republika nie zwolni tempa i nie spocznie, dopóki Szlak Koreliański znów nie poczuje bryzy wolności i sprawiedliwości!

Zmiany na Hapańskim tronie!

W minionych dniach terytorium Hapan stało się miejscem wielu dramatycznych wydarzeń! Oddział Yuuzhańskich dywersantów uderzył w sieci komunikacyjne w tym obszarze Galaktyki. Coś, co na początku wydawało się być jednym z wielu aktów sabotażu, jakie codziennie przynosi trwająca obecnie faza wojny, okazało się być wstępem do prawdziwej batalii! Yuuzhanie wykorzystali lukę w zabezpieczeniach i wyskoczyli nad samym Hapes, zapełniając niebo swoimi okrętami! Zacięta bitwa trwała przez trzy dni i zaangażowała siły ze wszystkich okolicznych światów. Swój udział zaznaczyli również Jedi, których wsparcie okazało się nieodzownym elementem ostatecznego zwycięstwa. Trudno szukać logiki w ataku Yuuzhan Vongów, jednak eksperci twierdzą, że przedziwna decyzja strategiczna mogła być podyktowana chęcią zemsty lub czymś równie prymitywnym. Niemniej, Hapanom trudno było świętować, gdyż tuż po bitwie ich narodem ponownie wstrząsnęła tragedia. Królowa Teneniel Djo, prawowita władczyni sektora, została śmiertelnie otruta. Wewnętrzne dochodzenie szybko znalazło winowajcę, którym, o zgrozo, była sama Królowa Matka, Ta’a Chume. Książę Isolder stracił więc nie tylko żonę, lecz zmuszony był również aresztować własną rodzicielkę. Na skutek rodzinnych perturbacji na tron trafiła jedyna prawowita dziedziczka, Tenel Ka. Nowej królowej życzymy długich i udanych rządów, okraszonych pielęgnacją wspaniałych więzi, jakie łączą Hapan z Nową Republiką.

Rok 28 ABY!

Wraz z upływem tego tygodnia zmieniamy datę na kalendarzach i otwieramy nowy rozdział, świętując dwudziestą ósmą rocznicę Triumfu nad Yavinem. Miniony rok zapamiętamy z dumą, ale też i z nostalgią. Zakończył się najcięższy okres konfliktu z Yuuzhan Vongami. Był to czas wzlotów i upadków, lecz i czas bohaterstwa i dumy z tego, czym jest Nowa Republika. Wspólnie przetrwaliśmy mroczny czas dominacji wroga i już wkrótce pokazaliśmy, że wolność i demokracja zawsze zwycięży ze złem! Świętowanie będzie mieć swoją kulminację na Fondorze, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości zamykające rok. Artyści zaprezentują specjalną instalację holograficzną, która wspomni bohaterów poległych w trakcie wojny. Korpus Reprezentatywny Nowej Republiki zaplanował również koncert, na którym wierni obywatele będą mogli nabyć kolejne Obligacje Odbudowy, by jeszcze bardziej wesprzeć rekonstrukcję naszej wspaniałej cywilizacji. Żołnierzom nieposiadających przepustek na czas celebracji przypomina się o CAŁKOWITYM zakazie spożywania alkoholu i innych środków odurzających podczas pełnienia służby. Wszelkie akty spożycia, dystrybucji czy też bycia pod wpływem wyżej wymienionych substancji zostaną zarejestrowane, a winni będą bezwzględnie dyscyplinowani przez swoich przełożonych.

Zaktualizowano Mapę Galaktyki.