BiSZNR #314 – Wojenne postępy

Biuletyn informacyjny Sił Zbrojnych Nowej Republiki to wewnętrzny kanał informacyjny, prowadzony przez Sztab Sił Zbrojnych Nowej Republiki. W ramach kanału transmitowane są najnowsze wieści z frontu, nowinki technologiczne, wywiady, krótkie historie oraz segmenty rekreacyjne. Biuletyn wydawany jest regularnie i stanowi podstawowe źródło informacji dla większości żołnierzy w czynnej służbie. Obecnie transmitowany jest również na dostępnych sieciach publicznych.

Front zwalnia… ale się nie zatrzymuje!

Nowa Republika dzielnie odbija kolejne światy. Tydzień otwieramy serią sukcesów, od Jabiim, aż po Umbarę, lecz i od północy płyną dobre wieści. Niedawna porażka Resztek Imperium udowodniła, że nawet ranny wróg wciąż może być groźny. Sytuacja na froncie wymusza ostrożność, a troska o cenne życie żołnierzy mobilizuje dowódców do mądrego wybierania celów. Jednym z nich było wyswobodzenie Taris – planety z bogatą historią, jednego z klejnotów cywilizacji. Dzięki sprawnym manewrom sił Nowej Republiki, wspieranych logistycznie przez ochotników, system oswobodził się z rąk przeciwnika. Na ulicach miast zapanowało istne święto. Dziesiątki uradowanych mieszkańców tłumnie przywitały żołnierzy. Być może minie jeszcze chwila, nim srebrne iglice drapaczy chmur zalśnią nad Taris, bacząc na stan planety i stopień terraformacji, jakiej ją poddano. Niemniej, tarizjanie z optymizmem patrzą w przyszłość. Jeden z miejscowych oficerów stwierdził, że metrowa warstwa koralu yorik, jaka obecnie pokrywa 70% zabudowań, uodporni planetę na przyszłe orbitalne bombardowania. Szklanka do połowy pełna – tak trzymać, żołnierzu!

Nowa stolica – Fondor!

Decyzją nr 63/772/36, Tymczasowa Rada Odbudowy Nowej Republiki proklamowała Fondor nowym systemem stołecznym. Od dziś to na tej planecie rezydować będą główne jednostki administracyjne i legislacyjne, a także to tu obradować będzie Tymczasowa Rada Odbudowy. Wybranie planety, która tak bohatersko przysłużyła się zmaganiom wojennym jest ukoronowaniem wysiłku wszystkich jej mieszkańców. Po sabotażu stacji Centerpoint stocznie Fondora bardzo ucierpiały, lecz dzięki poświęceniu stoczniowców już wkrótce powróciły do pełnej funkcjonalności, produkując jednostki po dziś dzień. Admirał Tra’est Kre’fey wygłosił przemówienie, w którym podziękował Tymczasowej Radzie za sprawne działanie i zadeklarował, że Fondor zyskał szczególne miejsce w jego sercu. Już następnego dnia Admirał i Rada rozpoczęli działania. Niedługo światło dzienne ujrzy szereg reform ekonomicznych i społecznych, które poprawią działanie Nowej Republiki w tym ciężkim okresie i skierują nas wszystkich ku lepszym czasom.

Wróg nie śpi, czuwaj i Ty!

Yuuzhan Vongowie zostali zdziesiątkowani dzięki walnemu triumfowi na Coruscant i zastosowaniu zwycięskiego wirusa. Nie znaczy to jednak, że wojna już się skończyła. Wróg zmienił podejście i zszedł do podziemia, uciekając się do tchórzowskich i niehonorowych taktyk. W całej Galaktyce dochodzi do aktów sabotażu! Vongowie tylko czekają, by wykorzystać nasz komfort i niedbalstwo. Życie żołnierza to ciągła służba – zarówno w mundurze, jak i poza nim. Pozostań czujny i bacz na swoje otoczenie. Vongowie wykorzystują technologię maskującą, by udawać zwykłych mieszkańców galaktyki. Jeżeli ktoś zachowuje się dziwnie, ufaj swoim instynktom. Wedle najnowszych dekretów, każdy żołnierz ma prawo wylegitymować cywila. Nie daj się zbyć argumentami o demokracji i wolności – prawdziwy patriota powinien zrozumieć Twoją prośbę i ją docenić! Uważaj także na to, jakie informacje udostępniasz. Yuuzhanie zdają się również przechwytywać transmisje, co przeczy wcześniejszej awersji do technologii. Nasz wróg ewoluował i wciąż pozostaje groźny. Ty również się nie zatrzymuj i pracuj, by codziennie lepiej służyć Nowej Republice i jej mieszkańcom!

Bruxpre C’tin koncertuje dla weteranów!

Nie samą walką żołnierz żyje. Dowództwo Sił Zbrojnych Nowej Republiki dba o to, by w koszarach nie zabrakło atrakcji, a służba kojarzyła się również z dobrą zabawą. Już od dziś swoją trasę koncertową po bazach wojskowych rozpoczyna nie kto inny jak Brusxpre C’tin! Legendarny artysta wznowił swoją karierę muzyczną, by wspomóc naszych chłopców na froncie i dodać im wigoru, jaki niesie za sobą nieśmiertelna muzyka. C’tin z ogromną ochotą włączył się w promocję Obligacji Odbudowy, których zakup traktowany jest jako forma wejściówki na jego występy. Żołnierze będą mieli okazję przekazać swój żołd na bardzo szczytny cel, w zamian otrzymując niezapomniane przeżycie. W trakcie występów prowadzone będą także konkursy, gdzie do wygrania będą przedłużone przepustki, racje żywnościowe premium, a także karabiny blasterowe sygnowane wizerunkiem samego C’tina i podpisem „Urodzony na Korelii”! Rzecznik muzyka kategorycznie zaprzeczył, że największy hit artysty ma wydźwięk inny, niż patriotyczny. Plotki o tym, że radosna melodia opisuje ponury żywot porzuconego weterana Galaktycznej Wojny Domowej są zwykłym pomówieniem.

Zaktualizowano Mapę Galaktyki.