BiSZNR #215 – Czas odbudowy

Biuletyn informacyjny Sił Zbrojnych Nowej Republiki to wewnętrzny kanał informacyjny, prowadzony przez Sztab Sił Zbrojnych Nowej Republiki. W ramach kanału transmitowane są najnowsze wieści z frontu, nowinki technologiczne, wywiady, krótkie historie oraz segmenty rekreacyjne. Biuletyn wydawany jest regularnie i stanowi podstawowe źródło informacji dla większości żołnierzy w czynnej służbie. Obecnie transmitowany jest również na dostępnych sieciach publicznych.

Potknięcie Resztek Imperium

Podczas gdy Nowa Republika rozbiła wroga na południu i jest o krok od odbicia Koreliańskiego Szlaku Handlowego, Resztki Imperium boleśnie przeceniły własne możliwości! Ich ofensywa została zatrzymana przez linię umocnień wroga, która postawiła zażarty opór i złamała narcystyczny optymizm imperialnych dowódców! Atak miał zdławić Sernpidal i Serenno samą liczebnością jednostek, lecz Yuuzhan Vongowie wyciągnęli wnioski z wcześniejszych starć. Unikając bliskiego kontaktu i stosując rozmaitego rodzaju pułapki i fortele, barbarzyńcy zamknęli część imperialnych sił w potrzasku, a następnie bezlitośnie dokończyli dzieła! Przywódcy flot Nowej Republiki bacznie analizują przyczyny porażki swych sojuszników z północy, lecz wielu z nich nie wydaje się być zaskoczonych. Pycha kroczy przed upadkiem, a kubeł zimnej wody z pewnością ostudzi imperialistyczne zapędy Resztek, w których teraz zapanował prawdziwy polityczny huragan! Północ pozostaje jednak bezpieczna – siły Nowej Republiki nie uczestniczyły w samozwańczej ofensywie i utrzymają terytorium poza zasięgiem wroga, trzymając się strategii rozsądku i dotychczasowego planu działania.

Powołanie Tymczasowej Rady Odbudowy Nowej Republiki

Powolna odbudowa Coruscant wciąż uniemożliwia utworzenie Senatu, który funkcjonowałby na solidnych, uczciwych warunkach. By wspomóc koordynację odradzających się organów administracyjnych i jednocześnie kontynuować zmagania wojenne w niezachwianym rytmie, pozostali przy życiu senatorowie sporządzili specjalną ustawę, która pozwoli na ukrócenie chaosu. Dzięki tej chwalebnej inicjatywie Nowa Republika ponownie zyskała ster, jakim stanie się Tymczasowa Rada Odbudowy Nowej Republiki. Składać się ona będzie z trzydziestu dwóch przedstawicieli, pochodzących zarówno z sektorów publicznego i prywatnego oraz z sił zbrojnych, co zagwarantuje dywersyfikację i uniwersalność. W trakcie swojego pierwszego posiedzenia Tymczasowa Rada miała za zadanie wybrać przewodniczącego, któremu przysługiwać będzie podobny wachlarz uprawnień, jaki niegdyś przysługiwał Prezydentowi Fey’lyi. Większością głosu i przy licznych owacjach, nowym przewodniczącym został Admirał Traest Kre’fey. Życzymy mu udanej i owocnej kadencji!

Tragiczna usterka Demiurga

Pogłoski o tajemniczym zniknięciu Demiurga rozniosły się szybko po światach jądra, uprzedzamy więc wszystkich wichrzycieli nim zastraszą na śmierć resztę Galaktyki – wszystko pod kontrolą. W trakcie dokonywanych testów na stacji doszło do usterki. Wszystkie komory rozszczelniły się, wyrzucając w przestrzeń kosmiczną badającą stację załogę naukową. Błąd popełniony został z winy ludzkiej, szczegóły zajścia są badane w odosobnionym systemie, do którego stację natychmiast przeniesiono po niefortunnym zdarzeniu. Rodziny poszkodowanych otrzymają odszkodowanie. Dowództwo Sił Zbrojnych Nowej Republiki zapowiedziało przeprowadzenie śledztwa, które ujawni winnych usterki i zabezpieczy stację przed innymi incydentami tego typu. Do czasu trwania śledztwa Demiurg pozostanie niedostępny dla personelu i postronnych gapiów.

Kupuj Obligacje Odbudowy – wspomóż Nową Republikę w powrocie do siły!

Wojna wymaga poświęceń, o czym przekonali się zarówno dzielni żołnierze, jak i ludność cywilna. Swoim wspólnym, solidarnym wysiłkiem, zdołaliśmy zatrzymać wroga, a triumf nad Coruscant zadał mu głęboką, krwawiącą ranę. Upadek Yuuzhan Vongów jest jedynie kwestią czasu, lecz walka jeszcze się nie skończyła! Barbarzyńcy z innej galaktyki pozostawili za sobą spaloną ziemię i to naszemu pokoleniu przyjdzie uczestniczyć w wysiłku odbudowy naszych domów i miast. Nasi przywódcy ciężko pracowali, by działa na froncie nie ucichły, a karabin każdego żołnierza bezlitośnie kładł wroga przy następnym strzale. Konflikt zużył pokłady surowców i kredytów, które teraz należy uzupełnić. To nasz wspólny obowiązek, by wspomóc Nową Republikę również w tym wysiłku – by gruz zniknął z ulic, a strzeliste iglice miast zalśniły zdrowym blaskiem ekonomii rozwoju i perspektyw. Bogata ojczyzna to silna i bezpieczna ojczyzna! Zainwestuj w Obligacje Odbudowy – miej pewność, że Twoje ciężko zarobione kredyty trafią w dobre ręce, a Twoje dzieci i wnuki zastaną lepsze jutro!

Zaktualizowano Mapę Galaktyki.