BiSZNR #402 – Wyzwolenie południa

 

Biuletyn informacyjny Sił Zbrojnych Nowej Republiki to wewnętrzny kanał informacyjny, prowadzony przez Sztab Sił Zbrojnych Nowej Republiki. W ramach kanału transmitowane są najnowsze wieści z frontu, nowinki technologiczne, wywiady, krótkie historie oraz segmenty rekreacyjne. Biuletyn wydawany jest regularnie i stanowi podstawowe źródło informacji dla większości żołnierzy w czynnej służbie. Obecnie transmitowany jest również na dostępnych sieciach publicznych.

Koniec wojny na południu!

Nadszedł czas wielkiego triumfu – moment, w którym front południowy upadł, a mieszkańcy światów Szlaku Koreliańskiego odzyskali wolność! Zorganizowana operacja sił zbrojnych Nowej Republiki, pod przewodnictwem generała Garma Bel Iblisa, rozbiła fortyfikacje nieprzyjaciela w systemie Druckenwell. Zmasowany atak odsłonił wrażliwą flankę wroga, tworząc pole do wyprowadzenia bezlitosnego ciosu. Szczelna dotąd barykada zagrabionych światów pękła, rozpoczęła się reakcja łańcuchowa. Gdy kolejne planety otaczane były przez wojska wyzwoleńcze, Yuuzhan Vongowie podjęli desperacką próbę ucieczki na północ. Pokaźne siły najeźdźców ruszyły wąskim korytarzem terytorium, rozciągającym się od Mimbana, aż po Kashyyyk, gdzie swoją ofensywę uruchomiły wojska KZR. Huttowie przejęli terytorium Yuuzhan Vongów, stając naprzeciw uciekającej armadzie. Gdy front od strony Nowej Republiki dotarł na miejsce, po wrogu nie pozostał najmniejszy ślad. Operacja zakończyła się więc całkowitym sukcesem, a w ciągu następnych dni nasi żołnierze prowadzili żmudną kampanię odzyskiwania powierzchni planet Szlaku Koreliańskiego. Bestie z innej galaktyki nie zamierzały pertraktować – Vongowie walczyli do ostatniego wojownika, nawet w obliczu nieuchronnej porażki zabierając ze sobą wiele niewinnych istnień. Dzisiejszy wieczór jest porą świętowania i triumfu, ale także pamięci, że nasz wróg nie zasługuje na litość. Wojna wciąż trwa i trwać będzie, póki choć jeden Yuuzhan Vong trzyma swoją broń! Pozostańcie czujni!

Zachęcające sukcesy na północy!

Triumf odniesiony na południu uderzył w morale przeciwnika. Korzystając z dobrej passy, nasze wojska wyprowadziły szereg rajdów, celujących we wrażliwe punkty okupowanego terytorium na północy. Wojska generała Antillesa, który stał się głównym prowodyrem działań w tym rejonie, odbiły system Centares i ruszyły dalej, aż pod Concord Dawn. Utrata Centaresa była bolesną stratą dla Nowej Republiki we wcześniejszej fazie wojny. Ten świat, będący głównym portem przerzutowym, był niezwykle istotnym ogniwem logistycznym. Jego ponowne odbicie sprawia, że północne terytorium jest na dobrej drodze, by odzyskać płynność dostaw broni, wyposażenia i amunicji. Obecność głównych sił Yuuzhan Vongów wzdłuż Szlaku Hydiańskiego, a także w okolicach Thisspias i Myrkr mocno utrudniała przeprowadzenie większej ofensywy przez wojska Antillesa. Teraz, gdy odzyskano Centares, a siły Vongów uciekają z południa, Perlemiański Szlak Handlowy znów będzie mieć okazję odżyć. Północ naszego terytorium utrzymała swoją niepodległość w trakcie wojny, a to oznacza, że część tamtejszych dóbr będzie mogła powędrować w drugą stronę. Z pewnością poprawi to kondycję południa i pomoże w rekonstrukcji wielu zrujnowanych światów!

Sieć Holonet już tuż-tuż?

Naprawy infrastruktury trwają. Dzięki pomocy lokalnych rządów i prywatnych przedsiębiorstw, nad wieloma światami Nowej Republiki zagościły nowe przekaźniki transmisyjne, które mają załatać dziury i zapewnić ciągłość sieci. Yuuzhan Vongowie w ostatniej fazie wojny mocno skupili się na eliminacji tej infrastruktury, wykorzystując swoje biouzbrojenie, jak potem dowiedziono. Istniały również podejrzenia, że sieć padła ofiarą cyberataków, lecz taka teza mocno przeczyła doktrynie militarnej Vongów i ostatecznie nie udało się jej potwierdzić. W odbudowie sieci wykorzystywane są nowe przekaźniki, lecz oparte na dotychczasowej technologii, która łączy zastosowanie infrastruktury lokalnej oraz nadprzestrzennej. Głównym graczem w projekcie galaktycznej odbudowy jest prywatne przedsiębiorstwo GalacticX, stosujące przekaźnikom Hololink. Jego właścicielem jest mocno kontrowersyjny i ekscentryczny magnat świata technologii, chiss El’onom’usk. Dookoła przedsiębiorcy powstało wiele teorii spiskowych. Część zakłada, że to on mógł stać za zrujnowaniem infrastruktury we wcześniejszej fazie wojny. Inne teorie z kolei opisują, że chiss jest filantropem wyłącznie na pokaz, w rzeczywistości będąc cyborgiem, a może i nawet sztuczną inteligencją, która pragnie kontroli nad Galaktyką. Nowa Republika odcina się od tak bzdurnych teorii i wierzy w długą i udaną współpracę z panem El’onom’uskiem, którego wkład w odbudowę infrastruktury jest nieoceniony. Dzięki przekaźnikom Hololink wszyscy doświadczymy szybkiego powrotu do normalnej i ułatwionej komunikacji, a ceny takiej usługi nie powinny odbiegać od adekwatnych stawek rynkowych.

Zaktualizowano Mapę Galaktyki.