BiSZNR #436 – Zjednoczenie północy

 

Biuletyn informacyjny Sił Zbrojnych Nowej Republiki to wewnętrzny kanał informacyjny, prowadzony przez Sztab Sił Zbrojnych Nowej Republiki. W ramach kanału transmitowane są najnowsze wieści z frontu, nowinki technologiczne, wywiady, krótkie historie oraz segmenty rekreacyjne. Biuletyn wydawany jest regularnie i stanowi podstawowe źródło informacji dla większości żołnierzy w czynnej służbie. Obecnie transmitowany jest również na dostępnych sieciach publicznych.

Przełom na północy!

Wspaniały sukces! Druzgoczące uderzenie sił Nowej Republiki rozbiło zasieki wroga nad Ploo i Myrkr! Nasze wojska wyruszyły z systemów Obroa-skai, Donovia i Concord Dawn, by stłamsić całą obecność Yuuzhan Vongów w tym obszarze galaktyki. Starcia w obszarze otaczającym Wayland okazały się być ogromnym sukcesem. Przeciwnik czmychnął wzdłuż Szlaku Hydiańskiego, tracąc wiele jednostek i opuszczając systemy, które w końcu odzyskały wolność. Akcji Nowej Republiki i floty generała Garma Bel Iblisa towarzyszył niepodległościowy zryw Mandalorian, którzy własnymi siłami wyswobodzili ojczyźniany system. Nieco inaczej mają się sprawy w pobliżu Perlemiańskiego Szlaku Handlowego. Wojska generała Antillesa zaatakowały z północy, z południa natomiast wyruszyć miały wojska Admirała Tra’esta Kre’feya, który pragnął osobiście wspomóc działania wojenne. Tym razem wróg postawił zażarty opór i na ogłoszenie zwycięstwa wciąż musimy jeszcze poczekać. Mamy jednak głęboką wiarę w siłę naszej armii i geniusz dowódców. Zmierzch inwazji Yuuzhan Vongów jest tuż za rogiem, a kolejne światy niedługo odzyskają wolność!

Bitwa w systemie Bimmisaari!

Nad jednym ze światów wciąż pełnoprawnie należących do wspólnoty Nowej Republiki (mimo bycia w obrębie terenów wyzwoleńczych tymczasowo zaaneksowanych przez KZR) doszło do bitwy! Nad Bimmisaari zgromadziła się niewielka flota Yuuzhan Vongów, która próbowała zagrozić wolności planety! Dzięki brawurowej interwencji sił najemnych zorganizowanych przez Bimmów oraz przy marginalnej asyście jednostek Kartelu, system odparł atak wroga i wyeliminował wszystkie nieprzyjacielskie okręty. Wciąż nie wiadomo, dlaczego siły Vongów zaatakowały akurat Bimmisaari i jakim cudem zabrnęły tak głęboko w terytorium KZR. Nowa Republika nie pozostanie jednak obojętna losowi swoich obywateli. Na prośbę lokalnych władz na miejsce wysłane zostaną trzy krążowniki, mające zapewnić bezpieczeństwo i suwerenność systemu. Bimmisaari było i będzie należeć do wspólnoty światów Nowej Republiki. Żaden agresor, zewnętrzny czy wewnętrzny, nie ma prawa tego zmieniać!

Rusza akcja „Przygarnij Żołdaka”!

Koniec wojny jest tuż-tuż! To czas, aby myśleć o swojej przyszłości, gdy mundur rezerwisty zawiśnie już na wieszaku, a służba ojczyźnie przestanie wymagać pełnienia warty na froncie. W asyście z Międzygalaktycznym Instytutem do spraw Demografii, dowództwo Nowej Republiki rozpoczyna kolejny konflikt – otwartą wojnę z niżem demograficznym! Każdy żołnierz powinien wiedzieć, że jego obowiązkiem jest nie tylko walczyć o wolne społeczeństwo, lecz także pracować, by było one zdrowe i perspektywiczne. Trudno o większy dar wobec ojczyzny, niż dostarczenie jej kilku przykładnych obywateli, którzy w przyszłości będą mogli odpłacić się galaktyce owocami swojej pracy, a być może pójść także w ślady swoich przodków i z dumą przywdziać mundur żołnierza! W ramach akcji „Przygarnij Żołdaka” żołnierze nie pełniący już służby w krytycznych obszarach zostaną zachęceni do przedłużonych pobytów na pobliskich światach, by integrować się z lokalnymi społecznościami i nawiązać relacje natury towarzyskiej. Dowódcy batalionów organizować będą instruktażowe spotkania, na których omówione zostaną podstawy kulturalnych interakcji. Organizowane będą również wykłady, które uwypuklą to, jak rodzicielstwo zmienia postrzeganie rzeczywistości. Pragniemy oczywiście przypomnieć o zachowaniu wszystkich pozostałych zasad, jakie obowiązują żołnierzy na przepustkach, a także o respektowaniu różnic cywilizacyjnych na odwiedzanych planetach.

Zaktualizowano Mapę Galaktyki.