Górnicze trudności

Oto najnowsza relacja na temat konfliktu z niesławnym Czarnym Słońcem. Ostatnie ofensywy wspomnianej organizacji skupiały się wokół planet z kompleksami górniczymi. Nie raz już przekazywaliśmy informację na temat zakazu przemieszczania się tunelami na trajektorii takich światów jak na przykład Bal’demnic lub Dorvalla.

Siły Nowej Republiki zostały wysłane, aby sukcesywnie ochronić tak ważne światy dla naszej gospodarki. Przekazane nam przez wojsko informacje mówią, że walki trwały bardzo długo, a ofensywa Czarnego Słońca była bardzo dobrze zaplanowana. Jednak dzięki dzielnym żołnierzom, udało nam się odeprzeć każdy wyprowadzony atak. Nie utraciliśmy żadnej planety górniczej.

Oto oficjalne rozporządzenie Generała Keriana Uo-Palo:

„Dzięki dobrze zaplanowanej strategii i naszym dzielnym żołnierzom udało się nam po raz kolejny pokazać, że siły Nowej Republiki nie ulegną Czarnemu Słońcu. Chciałbym podziękować każdemu piechurowi, który brał udział w walkach. Dzięki Waszej odwadze, jesteśmy tutaj, aby walczyć znowu. Ponieśliśmy straty, jednak z pewnością poświęcenie jakim byliśmy świadkami nie pójdzie na marne! Nowa Republika nie zostanie zachwiana przez te blaszaki. Chciałbym również podziękować Zakonowi Jedi, który brał bezpośredni udział w walkach. Wspólnymi siłami pokonamy Czarne Słońce raz na zawsze!”

Na planetach górniczych nadal stacjonują siły militarne i jak dowiadujemy się od naszego informatora – protokoły obronne są ciągle usprawniane. Na pierwszy rzut oka widać, że kolejny sukces nie zachwiał zdrowego rozsądku. Gdy tylko dowiemy się więcej, będziemy Państwa informować na bieżąco.