Imperium odparte

Po ciężkich walkach, zarówno na orbicie, jak i powierzchni czwartego księżyca w systemie Yavin, Drugie Imperium zostało całkowicie odparte. Wszystkich zaskoczył fakt ataku Imperium na placówkę Jedi. Mimo ofiar zarówno wśród Jedi, jak i Nowej Republiki, udało się im ostatecznie odeprzeć ataki.

Z tego co wiemy atak rozpoaczął się na orbicie planety, by następnie przenieść się na jej powierzchnie. Drugie Imperium zostało rozgromione w kosmosie, gdzie utraciło większość swoich sił. Na powierzchni większość wojsk została pokonana, ale po naszej stronie ucierpiało ważne z punktu strategicznego działo przeciwlotnicze. Wykorzystując ten niewielki sukces do walki włączyły się tajemnicze siły określane jako Mroczni Jedi. Zdołali oni zniszczyć w sporej części placówki szkoleniowe Jedi, nie obyło się bez ofiar. Rzecznik prasowy Prakseum zapowiada, że ruszyły już plany odbudowy. Według anonimowych informacji wiemy ponadto, że Nowa Republika zamierza wysłać do tego sektora kilka okrętów bojowych na czas nieokreślony, najpewniej w celu zapewnienia wsparcia.

Po ataku na Yavina działania Drugiego Imperium ustały. Fanatycy sądzą jednak, że to jedynie cisza przed kolejną burzą. Czy mają rację?