Koniec kryzysu

Wiadomości z ostatniej chwili! Kryzys zażegnany! Otrzymaliśmy informacje od przedstawicieli Nowej Republiki, że znaleziono w końcu lek na panoszącą się od wielu tygodni zarazę, która dotyknęła przedstawicieli rasy ludzkiej. Z pewnością nasi widzowie wiedzą, o jakiej chorobie mowa – wirus został bowiem rozprowadzony przez Sojusz Różnorodności, o którym głośno w całym Holonecie.

Rzecznik prasowy Nowej Republiki do spraw medycyny i zdrowia publicznego oznajmił, że do stworzenia szczepionki w znacznej mierze przyczynili się Jedi, a sam rezultat zaskoczył wszystkich uczonych w dziedzinie medycyny. Skutecznym antidotum okazała się bowiem zgniła bacta. Zalecamy, by wszyscy dotknięci zarazą ludzie udali się do najbliższej placówki medycznej Nowej Republiki.

To nagłe odkrycie z pewnością pozwoli na ocalenie milionów istnień. Z pewnością Jedi odegrali niezwykle ważną rolę w całym procesie tworzenia antidotum. Z naszych informacji wynika, że na tym działania Zakonu się nie kończą. Na planetę Ryloth została wysłana grupka Mistrzów Jedi, której zadaniem jest znalezienie i pochwycenie przywódczyni Sojuszu Różnorodności. Zapytany o to przedstawiciel Zakonu Jedi potwierdził nasze słowa, ale dodał, że ze względu na dalsze bezpieczeństwo i wagę poszukiwań, nie będzie w stanie przekazać jakichkolwiek dodatkowych wieści.

Według nieoficjalnych źródeł na stworzenie leku wydano niemal 800 milionów kredytów. Nie ma oficjalnej informacji na temat liczby ofiar, ale analitycy podejrzewają, że ten numer może oscylować w granicy kilku milionów w całej Galaktyce.