Koniec przywódcy, początek zamieszek

Widzom winni jesteśmy wyjaśnienia. Nie informowaliśmy o zaistniałych sytuacjach z planety Ryloth ze względu na utajnione raporty i niechęć Jedi do wyjaśnienia czegokolwiek. Nasi reporterzy wielokrotnie próbowali nawiązać kontakt zarówno z przedstawicielami Nowej Republiki, jak i Zakonem Jedi. Za każdym razem zostawaliśmy odtrąceni, za argument otrzymując „przeszkadzanie w poszukiwaniach”. Z dumą ogłaszamy, że udało się nam pozyskać anonimowego sojusznika w oddziałach Nowej Republiki, informacje te przekazujemy wprost od niego.

Jesteśmy pewni, że przywódczyni Sojuszu Różnorodności, szerzej znana jako zarządczyni Ryloth – Nolaa Tarkona, nie żyje. Według informacji przyczyną śmierci była choroba specyficzna dla jej rasy. Po wielu próbach negocjacji, wybuchł otwarty konflikt, a nad orbitą Ryloth stoczono walkę. Obecnie trwają zamieszki, a niechęć wobec ludzi staje się coraz większa. Garstka Jedi próbuje załagodzić sytuację, jednak nie wiemy, kiedy walki ustaną.

Na planecie wprowadzono stan wyjątkowy, a jedno słowo oddaje w pełni sytuację panującą obecnie na Ryloth – chaos. Jesteśmy przekonani, że zakończenie konfliktu nastąpi w przeciągu następnych dni, bądź tygodni. Będziemy o tym informować w kolejnych, specjalnych edycjach programu.