Obalenie dyktatora na Bimmisaari!

Za chwilę w HoloTV 1 sensacyjna relacja naszego reportera, Matta Ha’rha prosto z wyzwolonego Bimmisaari! Matt, słyszysz nas?

– „Tak, słyszę was świetnie. To, co dzieje się w Glastro jest wprost niesamowite. Tysiące mieszkańców stolicy wyszło na ulice, by świętować obalenie dyktatora. Victor, bo tak nazywał się ów dyktator, został zabity w brawurowej akcji jednego z Jedi, który wraz z członkami Ruchu Oporu zaatakował jego bazę. Okazało się to być częścią większego planu Nowej Republiki. Wielu innych Jedi zaatakowało różne posterunki droidów na terenie całego miasta. Mówi się o grupie około 20 Rycerzy, chociaż liczba ta może okazać się mocno zaniżona. Według wstępnych kalkulacji poprzez walki na ulicach i wysadzenie jednego z Centrów Dowodzenia droidami straty w mieszkańcach wyniosły około 3000. Nie da się na razie określić strat materialnych, jednak spora część miasta została zrujnowana. Nie wiadomo również co dalej stanie się z Bimmisaari i czy przyłączy się ono do Nowej Republiki. Brak jakiejkolwiek formy rządów i wielki chaos na całej planecie może narodzić nowego wodza w rodzaju Victora czy jego poprzednika, Nero Hadigi. Miejmy jednak nadzieję, że zgnębieni ludzie wreszcie dostaną upragnioną wolność. Matt Ha’rh, Bimmisaari.”

Dziękujemy ci za tą relację Matt. Proszę uważnie śledzić nasze holonewsy, więcej informacji z Bimmisaari – już wkrótce. A teraz czas na reklamy.