Dalsze wieści z Bimmisaari

Dzisiaj w HoloTV1 kolejna porcja informacji na temat sytuacji na Bimmisaari, planecie, która niedawno wydostała się spod rządów dyktatora. Ponownie łączymy się z Mattem Ha’rhem.

– „Gdy pierwsze emocje opadły nadszedł czas na pomyślenie o przyszłości. Do tego słusznego wniosku doszli mieszkańcy Bimmisaari. Najważniejsze w obecnej chwili jest stworzenie organów władzy w postaci silnego rządu. Swoją kandydaturę na prezydenta złożył Salor L’ons mający pełne poparcie Nowej Republiki. Od lat był przywódcą opozycji, jednak w końcu został złapany i zamknięty w więzieniu politycznym. Tam uległ groźbom Victora i został głównym egzekutorem, nawiasem mówiąc bardzo gorliwym. Zasłużył tym sobie na nienawiść wielu ludzi. Mieszkańcy Bimmisaari obawiają się powrotu totalitarnych rządów w innej postaci. Nowa Republika argumentuje, że w tej chwili najważniejsze jest stworzenie silnej i scentralizowanej władzy, co z pewnością może zrobić L’ons. Jeden z jego najbliższych współpracowników podsumował to jednym zdaniem: „Jeśli nie on, to kto?”. Jest w tym trochę racji. Przywódca Ruchu Oporu, Cade Nersom, zginął parę dni temu podczas walki z Victorem. Już teraz został on obwołany bohaterem Bimmisaari, a tysiące ludzi zbiera się pod jego grobem. Pozostał więc jedynie Salor L’ons i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Matt H’arh, Bimmisaari.”

To wszystko w dzisiejszym wydaniu holonewsów. Zapraszamy jednak na jutrzejsze specjalne wydanie, podczas którego odbędzie się dyskusja polityczna pod tytułem „Bimmisaari – co dalej?”.