Zabójstwo senatora!

Wczorajszego wieczora nic nie zapowiadało tragedii. Znany i lubiany senator Male Astar jak zwykle wracał do swojego domu po ciężkim dniu pracy. Zamienił parę słów z sąsiadem i zamknął się w swoim domu. Następnego dnia znaleziono go martwego, leżącego we własnym łóżku. Senatora przypadkowo znalazła jego pokojówka. Poinformowała ona o tym władze i policję. Natychmiast została zwołana konferencja prasowa rzecznika Senatu. Oto co powiedział dziennikarzom:

  • „Śmierć senatora Astara wszystkimi nami wstrząsnęła. To był jeden z najbardziej uczciwych i spokojnych ludzi jakich kiedykolwiek spotkałem. (…) Rozpoczęliśmy już śledztwo, a także przeprowadziliśmy sekcje zwłok. Wykazały one, że senator został zatruty trucizną nieznanego pochodzenia podczas snu. Zabójcą musiał być świetnie wyszkolony profesjonalista, bowiem nikt niczego nie słyszał, a tym bardziej nie widział. Na razie nie wiemy więcej, będziemy informować opinię publiczną na bieżąco o postępach śledztwa. Czy mają państwo jakieś pytania? „

Należy dodać, że senator Astar przeforsował wiele ustaw zapewniających bezpieczeństwo zwykłych mieszkańców. Jednocześnie bezwzględnie walczył z przestępczością i kryminalistami. Nie bał się własnego zdania i zawsze mówił prawdę, jak gorzka by ona nie była. Ostatnimi czasy otwarcie mówił o swojej niechęci do podpisanie traktatu pokojowego z Resztkami Imperium i swoimi płomiennymi przemowami przekonał kilku senatorów, którzy go poparli. Krytykował też rządy Thrackan Sal-Solo na Korelli. Przysporzył tym sobie wielu groźnych wrogów i zapłacił za to cenę.