Nowy droid w placówce i organizacja napraw

Dwójka naszych Padawanów – Hebran Abren, oraz Riyuk Rivholdegrant, wróciła nie tak dawno z misji na Tatooine i ją wypełnili.
Studenci mieli za zadanie odszukać robota, który wcześniej został zauważony nieopodal naszej placówki. Czemu jednak wywołał zainteresowanie? Posiada funkcję rejestrowania fal mózgowych i dokonywania interpretacji tych danych. Natknęli się na niego swego czasu Padawani San Duur, Adachi Shai i Layfon Alseif, podczas wyprawy do doliny. Dowiedzieliśmy się o transporcie robota na pustynną planetę, gdzie trafili właśnie wysłani przez nas uczniowie.
Robot jest obecnie poddawany podstawowym naprawom, gdyż jego rdzeń pamięci jest uszkodzony – wszystkie funkcje wyglądają jednak na sprawne.

Oprócz tego, chciałbym poinformować, że w wyniku ponownej awarii grupy droidów treningowych, która zaatakowała nas na parę dni przed pamiętną ewakuacją z budynku – podjęto pewne czynności. Domniemanym jest, że wówczas pozbawione kończyn roboty, zostały naprawione jedynie mechanicznie – a więc na nowo przytwierdzono odseparowane części, gdy niewątpliwie ówczesne wstrząsy lub energia, uszkodziły ich systemy. Droidy, które zaatakowały Padawanów Adachiego Shai i Xarthesa, zostały pokonane bardzo szybko, wyłączono także pozostałe uczestniczące w poprzednim ataku, jednak jeden z nich został trwale zniszczony.
Wszystkie droidy poddano bardzo dokładnemu formatowaniu, reinstalacji i aktualizacji systemów, sprawdzeniu stanu dysków – czynności wykonał HD.
Drugim etapem jest naprawa czwórki robotów, które doznały w starciu utrat kolejnych fragmentów: głowy, korpusu, nogi, ręki. Wszystkie znajdują się w rogu kwater na parterze, posegregowane i oczekują na naprawę. Aby nie powtórzyć dawnego błędu, każdy uczeń podejmujący się prac, ma obowiązek zawrzeć tu krótką notkę na temat ich czasu i przebiegu.

Padawan San Duur przytwierdził rękę pierwszemu z robotów, pozostała trójka nadal oczekuje na naprawę.