Polowanie

Od ostatniego zamieszania z osobistością duszy Lorda Sith Naga Sadowa, nie wiele czasu mineło, aby spokój na księżycu Yavin IV został po raz kolejny zmącony.

Dewastacyjna strategia, prowadzona prawdo podobnie przez nieznaną nam dotąd zorganizowaną szajkę przestępczą, której na celu jest hodowla bestii do handlu w systemach niezależnych Nowej Republice. Od ponad 2 lat obserwuje się rosnącą aktywność bestii na naszym księżycu. Mimo usilnych badań i ciągłego badania powierzchni planety, zarówno Zakon Rycerzy Jedi jak i wojskowi z bazy na Yavin IV nie mogą znaleźć źródła importu bestii typu Rancor na powierzchnie naszej planety. Mimo kilku śledztw prowadzonych przez Jedi w całej galaktyce, sprawa nadal nie jest ani trochę zbliżona do rozwiązania.

Jako mistrz Jedi w obawie o życie i los studentów Akademii Jedi numer 2, wniosłem o natychmiastową pomoc z Praxeum Jedi jak i ze strony Armii Nowej Republiki. Moją taktyką, będzie intensywne przeszukanie powierzchni planety Yavin IV w celu odnalezienia siedlisk rozwoju Rancorów, które znacznie przyczyniają się do zamierania ekosystemu w rejonach ich działalności. W ramach współpracy, Armia Nowej Republiki oraz Rycerze Jedi, mają na celu przeszukać i schwytać wszelkie możliwe bestie które zamieszkują nasz księżyc. Zadaniem obu frakcji będzie kontrolowane usypianie zwierzyny i przetransportowanie jej na specjalnie przygotowane kapsuło-statki sprowadzone z planety Ithoria, które pozwalają na bezpieczne i odizolowane przetransportowanie bestii na odległe światy ich naturalnego środowiska, między innymi na planetę Felucia.

Aktualnie trwa przygotowanie statków Ithorian na przywitanie nowych istnień na ich pokładzie. Również w ramach zapewnienie bezpieczeństwa, na orbicie księżyca Yavin IV orbituje Gwiezdny Niszczyciel „Dathomira” klasy Nebula. Generał Frankz Ol Tii patroluje orbitę naszej strefy w poszukiwaniu najemnych statków które, mogą chcieć powstrzymać nas od przesiedlenia Rancorów na inne światy.

Wielu Jedi zostało wysłanych aby z powietrza jak i na lądzie wyszukać kolebki rozrodcze Rancorów. Także nieliczne oddziały Armii Nowej Republiki pomagają nam w tym zadaniu.
Wkrótce Praxeum przejmie dowództwo nad tą misją. Nasza Akademia Jedi będzie pomagać w wykonaniu zaplanowanej przeze mnie misji.

Wszelkie decyzje będą przekazywane do was na bieżąco.

Przygotujcie się na wielkie polowanie! Niech Moc nas prowadzi.