Seria ataków na Bonadan

Wczoraj nad ranem, dokonano zmasowanych ataków na budynki fabryki Holowan Mechanicals należącej do Inter-Galaktycznego Klanu Bankierów na planecie Bonadan.
Atak został przeprowadzony bardzo sprawnie, prawodpodobnie nikt z pracowników fabryk nie przeżył. Aktualnie władze lokalne dokonują oględzin ciał ofiar jak i próbują ustalić kto stał za zamachem.
Jedyne aktualne nagranie lub bardziej klatka nagrania, z droida typu IG-100, który był produkowany na szeroką skalę w fabrykach Holowan Mechanicals na Bonadan, przedstawia bliżej nieokreśloną formę istoty która uczestniczyła w ataku na fabryki.

Według wstępnych ustaleń, zauważono iż w magazynach brakuje kilku tysięcy świeżo wyprodukowanych droidów typu IG-100 jak i elitarnych, zakupowanych prawdopodobnie teraz tylko przez Jedi na Yavin IV droidów IG-110. Aktualna liczba ofiar to 3500 osób, nie licząc ofiar w postaci droidów które również zostały zniszczone.

Więcej informacji, przekażemy od rzecznika informacji prasowej Inter-Galaktycznego Klanu Bankierów jak i władz Nowej Republiki z Bonadan.