Nowy rok! 19 ABY!

Już dzisiejszej nocy Galaktyka wejdzie w nowy rok! W stolicy Nowej Republiki już od tygodnia wręcz gotuje się od przygotowań. Uroczystości w stolicy uświetnią nie tylko gwiazdy o galaktycznej sławie, lecz także politycy, których przedstawicielką będzie Mon Mothma. Z naszych źródeł wynika, że ma ona zamiar podsumować ten rok i podzielić się z nami jakąś ważną informacją. Będzie to jedyny oficjalny element całej imprezy, resztę wieczoru wypełnią huczne i głośne zabawy na całym Coruscant.

Zapytaliśmy się paru ludzi na ulicy, co sądzą o tym ważnym wydarzeniu:

„To już 19 lat odkąd Rebelianci zniszczyli Pierwszą Gwiazdę Śmierci, nie mogę uwierzyć, że czas leci tak szybko!” „Mam nadzieję, że rząd Nowej Republiki zrobi coś wreszcie w nadchodzącym roku w sprawie Resztek Imperium, trzeba ich albo zniszczyć, albo zawrzeć z nimi pokój.”

„Ja i moi przyjaciele mamy nadzieję, że zabawa będzie przednia!”

To tylko niektóre z wypowiedzi naszych rozmówców, jednak widać po nich, że nawet w taki dzień ludzie nie mogą pozbyć się czarnych myśli i poczuć się bezpiecznie. Miejmy nadzieję, że zmieni się to wraz z nadchodzącym rokiem. Matt Ha’rh, Coruscant.