Popularność Gildii przerasta wszelkie oczekiwania!

Fragment programu informacyjnego poświęconego Zewnętrznym Rubieżom.

Kolejnym punktem naszego programu są, dość niespodziewane, doniesienia z terytorium Kartelu Zewnętrznych Rubieży oraz okolicznych sektorów, które wciąż opierają się atakom Yuuzhan Vongów.

Otóż według informacji, które udało się nam uzyskać, znana w Galaktyce Gildia Łowców Nagród zaczęła ostatnimi czasy zyskiwać coraz większą uwagę. Okazuje się bowiem, że ich przedstawiciele rozpoczęli przyjmowanie zleceń na Jedi. Mimo niedorzeczności tego stwierdzenia udało się nam spotkać z jednym z przedstawicieli Gildii, obecnie przebywającym na Corelli.

Polowanie na Jedi? Czemu nie, mogę się podzielić paroma informacjami. Nie jest tajemnicą, że bardzo duża ilość osób nie przepada za Jedi, a to też jest powiedziane dość lekko. Niektórzy ich nienawidzą, jakby mieli okazję to pewnie by im napluli prosto w twarz. Nie dziwota więc, że pewne osobistości, będące nieco bardziej przy kasie postanowiły zaoferować Gildii niemałe pieniądze za pozbycie się Jedi.

Dlaczego? Zawsze mówią to samo, a przynajmniej Ci, których złość jest wręcz namacalna. Jedi powinni dobrowolnie oddać się Yuuzhan Vongom, a ataki z pewnością prędzej czy później by ustały. No więc robimy to, co potrafimy najlepiej – polujemy.

Udało się nam dotrzeć do jednego z klientów Gildii, który jest jak najbardziej zadowolony z rezultatów i wykonanego przez nich zlecenia.

Rozumiem, że bycie Łowcą Nagród może być niezwykle skomplikowaną profesją, że nie zawsze zlecenia wykonywane są gładko, że występować mogą pewne przeszkody. Szczególnie w przypadku Jedi. Jednakże pomimo przeciwności losu, Gildia spełniła moje oczekiwania i dostarczyła nie jednego, a grupę niedoświadczonych Jedi przed moje oblicze. Wśród dokumentów można było odnaleźć zapiski o tajemniczej Mocy, a sama grupa nosiła nazwę Służący Mocy.

Dokumenty oczywiście zostały zniszczone, a cała grupa, pięć osób, przetransportowane na terytorium Yuuzhan Vongów jako niewielki dar, przypominający najeźdźcom, iż nie każdy z nas jest zadowolony z decyzji Nowej Republiki oraz pasywności samych Jedi. Mam nadzieję, że będzie to okazja do tego, by Yuuzhan Vongowie przemyśleli ponownie to, co przed miesiącami zakomunikował nam ich Mistrz Wojny.

Według wstępnych wyliczeń, kontrakty na Jedi w przeciągu ostatnich 6 standardowych miesięcy wzrosły o 150%, zaś sama popularność Gildii, szczególnie na terytorium Zewnętrznych Rubieży, wzrosła o 115%.