Sektor Korporacyjny – A więc wojna?

Przeszło dwa standardowe dni temu, nieba nad niemal dwoma tuzinami planet zapłonęły w świetle eksplozji, wymiany ognia myśliwskiego oraz płonących szczątków spadających do atmosfery. Od Bonadana do Thenona, szereg stacji kosmicznych, okrętów transportowych oraz innych instalacji zostały zaatakowane w tym samym czasie. Władze Sektora Korporacyjnego, na początku twierdziły, że to nic innego jak zwykłe ataki pirackie lub terrorystyczne, spowodowane przez lokalnych ekstremistów, a sama koordynacja czasowo to zwykły przypadek.

Dzisiaj jednak dotarły do nas nowe, potwierdzone informacje! Odpowiedzialność za ataki wzięła grupa rebeliantów, nazywająca się Rampańską Armią Wyzwoleńczą – część ich wiadomości zostanie przedstawiona w transkrypcji poniżej.

„Korupcja Kartelu Huttów przesiąka każdy poziom władzy w Sektorze Korporacyjnym, setki tysięcy istnień oddawane są pod ich oślizgłe łapska! Sprzedawane w niewole, niczym bydło na rzeź! Nasza planeta stała się folwarkiem potwora, który za zgodą ARK rabuje, zabija i niewoli wszystkich mieszkańców! Czas na dyplomację i politykę minął. Teraz czas na działanie… Dlatego niech to będzie oficjalna deklaracja buntu! Dziś wszyscy przysięgamy pozbyć się Hrabiego Varlo Talisa i pewnego dnia nasz dom rzeczywiście będzie wolny!”

Nadawca wiadomości został zidentyfikowany jako Corm Rohmac, dawny dowódca w szeregach korpusu myśliwskiego floty Imperialnej – dotychczas uznany za zmarłego – oraz przywódca pierwszego powstania na Rampie przed laty. ARK oraz władze Rampy II zaprzeczają wszystkiemu, nazywając Rohmaca „otępiałym szaleńcem i terrorystą”, który zaatakował cywilne cele. Nasze źródła, zarówno te niezależna, jak i w wywiadzie Nowej Republiki twierdzą, że wszystkie zaatakowane cele miały bezpośrednie powiązania z Kartelem Zewnętrznych Rubieży.

Jedno jest z pewne, w Sektorze Korporacyjnym rozpoczęła się wojna.