Stabilizacja w systemie Prindaar?

W naszym ostatnim wydaniu na temat Wewnętrznych Rubieży czytelnicy mogli dowiedzieć się o interwencji zbrojnej w systemie Prindaar. Flota Obronna Nowej Republiki została wysłana do ojczyzny rasy Gotalów w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas nadchodzących wyborów, aczkolwiek niektóre głosy w senacie posądziły Radę Bezpieczeństwa o zwykły imperializm, prowokowanie Kartelu Zewnętrznych Rubieży lub chęć zawłaszczenia surowców naturalnych na wyłączny użytek sił wojskowych. Operacja trwa już od dobrych paru tygodni i w końcu pojawiły się pierwsze solidne informacje, które powinny przyczynić się do de-eskalacji konfliktu.

Z informacji uzyskanych od lokalnych mediów udało nam się ustalić, że doszło do ocieplenia stosunków między siłami Republiki oraz mieszkańcami obu księżyców, część obostrzeń wycofano, a rozlokowanie sił wojskowych prócz krytycznej infrastruktury publicznej i gospodarczej zostało mocno zredukowane. Według wstępnych wiadomości flota Republiki ma całkowicie opuścić system po inauguracji następnego Senatora, zostawiając jedynie niewielki garnizon, mający wspierać nową władzę do utworzenia faktycznego i pełnego rządu.

Co składa się na tę nagłą zmianę nastrojów między zwaśnionymi stronami i kto jest za nią odpowiedzialny? Śledztwo naszych dziennikarzy wykazało, że istnieją dwie główne przyczyny. Pierwszą jest nawiązanie współpracy między korporacją Incom a lokalnymi zakładami. Ma ona na celu utworzenie fabryk najnowszych wariacji myśliwców X-wing oraz E-wing. Przełożyć ma się to na wzrost zatrudnienia i przepływu zasobów przez system. Większość produkcji ma iść na użytek innych światów na wschodniej flance Republiki, dążących do wzmocnienia lub utworzenia okazalszych planetarnych sił obronnych.

Drugą przyczyną, znacznie bardziej zaskakującą, są działania członków Zakonu Jedi. Od mieszkańców Antara IV udało nam się dowiedzieć, że Rycerze Jedi przyjęli na siebie lwią część działań w przywróceniu stabilności planety. Bliżej nieznanym Jedi przypisuje się zlikwidowanie największego syndykatu przestępczego w sektorze, zatrzymanie serii zamachów terrorystycznych, uratowanie mieszkańców dolnych części stolicy przed atakami bio-broni pozostawionych po Vongach, wynegocjowanie z Republiką ulg dla mieszkańców oraz rzetelne wykonywanie swojego zadania jako neutralni obserwatorzy nadchodzących wyborów.

Najwidoczniej Galaktyka ponownie uśmiecha się do systemu Prindaar, którego problemy zostają zażegnane jeden po drugim.