Wojskowa precyzja

Kilka dni temu przedstawiliśmy Państwu bilans strat kampanii, jednak niestrudzeni nadal szukaliśmy kolejnych informacji, które moglibyśmy Wam przekazać. Zostaliśmy jednak wyprzedzeni bowiem w końcu otrzymaliśmy oficjalne oświadczenie rzecznika prasowego Biura Połączonych Operacji Specjalnych, które odpowiedzialne było za przeprowadzenie i koordynowanie akcji militarnej w systemie Riflor. Nie przedłużając i tak długiego wstępu, oto i one!

Szanowni państwo. Jako, iż część akt ze sprawy o kryptonimie „Próba” została już odtajniona, uznałem za stosowne poinformować opinię publiczną o tej jakże hucznej i efektywnej akcji. Przejdźmy więc do rzeczy. Celem akcji było zdobycie informacji wywiadowczych, a następnie zniszczenie głównych placówek i sił organizacji terrorystycznej Czarne Słońce. Obejmowało to także pochwycenie jej kluczowych członków i ogólne osłabienie ich struktur. Efekt można uznać za wysoce zadowalający, gdyż praktycznie wszystkie siły na planecie Riflor – która jak póki co donosi nasz wywiad była główną bazą operacyjną tej organizacji – została zniszczona.

Co do sposobu przeprowadzania akcji militarnych. Skupialiśmy się głównie na szczegółowym rozpoznaniu placówek, a następnie przeprowadzaniu chirurgicznych i dokładnych natarć, paraliżując obronę i struktury militarne wroga. Placówki były następnie przejmowane, obdzierane z wszelkich dostępnych informacji i ewentualnie burzone. W akcjach brały udział zarówno jednostki specjalne jak i regularna piechota wojsk lądowych. Uskuteczniane były także wszelkie dostępne formy przeprowadzania walk: zarówno batalie powietrzne jak, ostrzały artyleryjskie z pokładu krążownika, jak i starcia pancerne. Mimo rozmachu tych działań, wciąż staraliśmy się zachować szybkość i dokładność naszych działań. Do zwalczania terrorystów wykorzystywano wszelkie najnowsze taktyki antyterrorystyczne, co dodatkowo pozwoliło na maksymalnie skuteczne przeszkolenie naszych oddziałów. Niestety nie jestem upoważniony do podawania wszystkich szczegółów pojedynczych starć, mogę jednak państwa zapewnić, iż wykazaliśmy się niebywałym profesjonalizmem i skutecznością. Przykrą informacją jest jednak to, iż straty po naszej stronie były dość duże. Zachowajmy więc w swojej pamięci ofiary tej operacji. Zginęli oni po to, byśmy mogli żyć w Galaktyce bezpiecznej i wolnej od przemocy.

Podczas omawiania operacji ”Próba’ warto podkreślić ogromną rolę jaką odegrali w niej Jedi. Ze względów bezpieczeństwa nie mogę podać ich danych osobowych, należy jednak zaznaczyć, iż nie szczędzili oni własnego życia i zdrowia by walczyć w imię sprawy. Współpraca militarna z Jedi okazała się nadzwyczajnie profesjonalna i niesamowicie wręcz efektowna.

Niestety na chwilę obecną to wszystko co mogę przekazać. Mam nadzieję, iż te informacje zaspokoją państwa głód wiedzy.

Mówił do państwa, Pułkownik Jameson Cox – rzecznik prasowy Biura Połączonych Operacji Specjalnych Armii Nowej Republiki.