Zachwiana gospodarka

Nasi specjalni wysłannicy, badający dla Państwa sprawę choroby panoszącej się po Galaktyce, donoszą o znacznym wzroście zachorowań w coraz to nowych regionach Galaktyki. Zaraza, o której wspominamy Państwu codziennie, już dawno opuściła sektor Zewnętrznych Rubieży, powoli rozprzestrzeniając się na większość układów Galaktyki. W sektorach zarażonych najwcześniej, sytuacja staje się bardzo poważna. Planety zamieszkiwane głównie przez osobników rasy ludzkiej  odnotowują znaczne spadki populacji, a także zastój gospodarczy. Posłuchajmy raportu naszego specjalnego wysłannika, Bala Gluuma, przebywającego na Ord Trasi.

Sytuacja tutaj, na niebieskiej planecie Ord Trasi jest bardzo poważna. Jak powszechnie wiadomo, to miejsce jest jednym z głównych ośrodków stoczniowych Nowej Republiki. Jednak pracownikami stoczni są głównie wookie i ludzie. Rada Zarządu Stoczni w swoim oficjalnym oświadczeniu wydanym wczoraj, poinformowała o całkowitym przerwaniu produkcji, w związku z poważną utratą pracowników wywołaną przez tajemniczą chorobę. Ulice miast tej pięknej planety, zwykle tętniące życiem, dzisiaj są opustoszałe. Mimo, iż zaraza dotyka tylko ludzi, nawet wookie boją się wychodzić z domów, widząc żniwo śmierci zbierane tutaj w ostatnich dniach.

Ord Trasi nie jest jedyna. Coraz więcej znanych firm i przedsiębiorstw zmuszonych jest do wstrzymania działalności. Senat Nowej Republiki dzisiaj spotyka się na posiedzeniu nadzwyczajnym. Jak udało się nam dowiedzieć, poruszane będą kwestie pomocy humanitarnej dla najbardziej poszkodowanych systemów, a także planów związanych z wynalezieniem lekarstwa. Naszym widzom doradzamy zachowanie szczególnej ostrożności. Więcej informacji na temat choroby znajdą Państwo na naszym drugim kanale, HoloNewsExtra, gdzie trwa całodobowa transmisja specjalna.