Tajemnicze zachorowania

Donosimy o znacznym wzroście liczby zachorowań. Fenomen zaobserwowano na wielu planetach, wliczając Dantooine, Taris, Corellię, Coruscant i inne. Władze nie chcą komentować sprawy, twierdzą iż jest za wcześnie, aby podawać jakiekolwiek szczegóły, a także zapewniają, że podjęto już wszelkie środki, aby zidentyfikować tajemniczą chorobę. Według wstępnej analizy chorujący są przedstawicielami jedynie rasy ludzkiej. Początkowe objawy nie różnią się zbytnio od zwykłego przeziębienia. Następuje osłabienie organizmu, z czasem przybierające na sile, po jakimś czasie pojawia się kaszel, który z kolei przechodzi później w poważniejszy i gwałtowniejszy, krwawy kaszel. Znany w środowisku medycznym doktor Olaris zapewnia, że sytuacja mimo iż poważna, znajduje się pod kontrolą:

Jak zawsze w takich wypadkach robimy co w naszej mocy, aby zidentyfikować źródło problemu. Współpracujemy z najlepszymi. Z mojej strony mogę jedynie zaapelować, aby ludzie pozostawali w domach, bądź unikali kontaktu z osobami, które wyglądają na chore. Choroba bardzo łatwo przechodzi z osobnika na osobnika, aczkolwiek nie mamy jeszcze potwierdzenia w jaki dokładnie sposób to się dzieje. O wszelkich informacjach będziemy informować na bieżąco.

Miejmy nadzieję, że wkrótce kryzys zostanie zażegnany. Przypominamy także, że wśród chorych znajduje się kilkoro przedstawicieli Senatu, wśród których najgłośniejszym przypadkiem jest senator Larsen, u którego objawy zaczęły się pojawiać po jego wizycie na Dantooine. Osoby zaciekawione pracą senatora powinny w Holonecie szukać fraz takich jak „Larsen”, „pomoc Dantooine”.