Przesilenie

Stało się.

O godzinie 8:00 czasu standardowego linia umocnień Koovira-Denon nie wytrzymała naporu przeciwnika. Trwa pełen odwrót sił Nowej Republiki. Na wszystkich kluczowych światach Jądra, które teraz znajdują się w odległości jednego skoku nadprzestrzennego od terytorium wroga ogłoszony został stan wyjątkowy. Uderzenie przeciwnika, które rozpoczęło się od tragicznego upadku frontu południowego, wyraźnie dąży do centrum galaktyki, w najbardziej zaludnione – i kluczowe – światy. Wiele wskazuje na to, że Vongowie podążąją tropem tajemniczej stacji bojowej zwanej Demiurgiem, lecz Sztab Generalny Sił Zbrojnych Nowej Republiki nieustępliwie odmawia udzielenia informacji dotyczących szczegółów tej machiny oraz jej dokładnego położenia.

Równy poziom dezinformacji zdaje się panować w politycznych kuluarach Nowej Republiki. Borsk Fey’lya wciąż pozostaje nieuchwytny, a jego ostatnia obecność medialna datowana jest na kilkanaście dni wstecz. W świecie mediów i polityki krąży wiele plotek dotyczących losów bothanina. Niektórzy mówią, że Prezydent stracił życie w walkach na południu, co jest teraz skrzętnie ukrywane. Inni głoszą, że utracił on zdrowy rozsądek, zdolność podejmowania decyzji i ukryto go przed światem. Oficjalnie zarówno Senat, jak i biuro Prezydenta wciąż utrzymują, że to on podejmuje ostateczne decyzje. Źródła wewnętrzne mówią jednak o zupełnie innej sytuacji.

Załamanie południa było prawdziwym trzęsieniem ziemi dla galaktycznego układu sił. Kompromitacja planów Fey’lyi ostatecznie przekreśliła jego los, a do faktycznej władzy doszedł jego kuzyn, Admirał Traes Kre’fey. Sprytny i charyzmatyczny wojskowy z impetem wdarł się w sam środek politycznej układanki, zdobywając respekt i stopniowo zagarniając kontrolę nad przebiegiem wydarzeń. Wielu wątpiło w Admirała, biorąc pod uwagę jego przeszłość, lecz wojna zdała się wpuścić w niego nowe, ukryte siły. Kre’fey idealnie wykorzystał strach i inne negatywne emocje, jakie były wspólnym mianownikiem całego społeczeństwa i jego władzy. Teraz to on, jako jeden z nielicznych, wydaje się mieć całkowite panowanie nad swoją częścią wojsk. Lojalne siły bothanina wykonają każde jego polecenie, mimo tego, że Admirał zdaje się działać wedle planu, którego szczegóły zna wyłącznie on sam.

Zaktualizowano mapę Galaktyki.