Śladem Legend z „Głosem Coruscant”

Dobry wieczór obywatele Nowej Republiki.

W dzisiejszej audycji Śladem Legend oddalimy się od wydarzeń frontu południowego, przedstawiając Państwu obrazy kilku kluczowych w historii Republiki ikon oraz ich obecne poczynania. Materiał przygotowano we współpracy z prywatnymi organizacjami pro-republikańskimi.

Pierwszą personą, która znana jest większości obywateli, jest Luke Skywalker – dawny bohater Rebelii. Obecnie pełni funkcję Mistrza Jedi w Nowym Zakonie Jedi. Jego publiczne wystąpienia należą do rzadkości, podobnie jak jego obecna działalność. Niejednokrotnie próbował on złożyć wniosek w Senacie o oficjalne utworzenie Rady Jedi, która pełniłaby podobną funkcję do tej za czasów Galaktycznej Republiki. Obecnie wciąż można go zobaczyć na terenie Senatu, jednak znacznie większy procent swojego czasu spędza w swoich kwaterach – zapewne współpracując z wojskiem, pozostałymi członkami swojego Zakonu oraz zajmując się rodziną.

Wspominając o Skywalkerze, nie sposób pominąć jego siostry – byłej Prezydent Nowej Republiki, Lei Organie Solo. Nawet po zakończeniu swojej kadencji prezydenckiej pozostawała aktywną członkinią Senatu. Jej poważanie i szacunek wśród elity politycznej jest znaczny, a przez wielu obywateli uważana była za najlepszą Prezydent ostatnich lat. W ankiecie przeprowadzonej wśród słuchaczy można dostrzec niezwykle wielkie poparcie. Na pytanie, czy powinna ona zastąpić Prezydenta Fey’lyę ponad 84% ankietowanych odpowiedziało: „Zdecydowanie tak”. Jej obecne wysiłki skupiają się na pomocy uchodźcom, poszkodowanym w wyniku wojny. To właśnie dzięki koneksjom w świecie polityki, Leia Organa Solo zdołała powołać i obecnie pełni funkcję reprezentatywną i zarządzającą organizacji SELCORE, powołanego przez Senat Komitetu ds. Uchodźców. Poza zapewnianiem nowych miejsc, do których poszkodowani przez wojnę mogliby się udać, SELCORE zajmuje się dostarczaniem jak największej ilości pożywienia i medykamentów w te rejony, które tego potrzebują.

Transportem logistycznym zajmuje się Han Solo, były Generał. To dzięki jego kontaktom, uzyskanym jeszcze przed przystąpieniem do Sojuszu Rebelii, możliwa jest organizacja tak dużego przedsięwzięcia. Według naszych informacji, Generał Solo nie zajmuje obecnie żadnego oficjalnego stanowiska w Armii Nowej Republiki. Można jednak przypuszczać, że wspólnie ze znanym biznesmenem, również byłym Generałem Sojuszu Rebelii, Lando Carlissianem, aktywnie wspierają działania wojenne. Osoby Carlissiana nie trzeba nikomu przedstawiać. Niejednokrotnie jego nazwisko można było spotkać na okładkach Holowizji i różnych rankingach przedsiębiorców w Holonecie. Ostatnimi czasy jego górnicze przedsięwzięcia nie cieszą się takim zyskiem jak dawniej, głównie z powodu trwającej z Yuuzhan Vongami wojny, jednakże nie zniechęciło to osoby tak wyczulonej na nowe okazje biznesowe. Według oficjalnych informacji, spółka którą wspólnie z żoną prowadzi Pan Carlissian zajmuje się obecnie wytwarzaniem droidów bojowych, służących przede wszystkim do walki z najeźdźcą.

Nie możemy zapominać także o takich bohaterach wojennych jak Gial Ackbar, Wedge Antilles oraz Nien Nunb. Sławny Admirał Ackbar niedawno oficjalnie powrócił z zasłużonej emerytury i dzięki swojemu taktycznemu geniuszowi wspiera wysiłki wojenne. Niestety, dokładne operacje, w których bierze udział są nieznane opinii publicznej. Podobnie jest z drugim z wymienionych bohaterów, Wedgem Antillesem, który zaraz po rozpoczęciu wojny powrócił do czynnej służby, obierając dowodzenie nad jedną z Flot Nowej Republiki. Od tamtego momentu dzielnie odpiera wroga i wspiera ludność cywilną w zagrożonych systemach. Najmniej informacji posiadamy na temat Sullustanina Nien Nunba. Wierzymy, że wciąż pełni rolę administracyjną na Kessel, mimo iż jest to obecnie terytorium KZR.

W dzisiejszej audycji Śladem Legend to wszystko. Wszyscy pracujący w „Głosem Coruscant” pragną życzyć Państwu spokojnego dnia.