Koniec bitwy o Kuat!

Zaczęło się! Pierwsze jednostki patrolowe Yuuzhan Vongów zostały dostrzeżone na obrzeżach systemu Kuat. Floty Nowej Republiki postawione zostały do najwyższego stanu gotowości. Wsparcie z okolicznych systemów dotrze na Kuat w przeciągu najbliższych kilku godzin, ale już teraz rozpoczęły się pierwsze wymiany ognia z nieprzyjacielem. Jednostki walczące na Korelii i Cato Neimoidia donoszą o obniżonej aktywności wroga, który wyraźnie poczuł krew i zaczyna przerzucać dodatkowe siły w kierunku centrum galaktyki. Bitwa zbliża się wielkimi krokami i zapewne w ciągu kilku godzin obie strony konfliktu postawią w systemie większość swojego potencjału bojowego. Siłami Nowej Republiki dowodzić będzie Admirał Traest Kre’fey, który stacjonuje na Demiurgu. Jak ujawniło wojsko, stacja znajduje się za jednym z księżyców planety i ma wziąć czynny udział w nadchodzącej bitwie!

Więcej informacji wkrótce.


Aktualizacja 1:

Siły Yuuzhan Vongów wkroczyły do systemu! Mamy do czynienia z największym skupiskiem flot nieprzyjaciela, przewyższającego niemalże dwukrotnie siły, które walczyły nad Korelią! Wojska Nowej Republiki, wspomagane przez jednostki ochotnicze pobliskich systemów, niewielką brygadę patrolową Resztek Imperium oraz flotę Hapan ustawiły blokadę dookoła planety i jej księżyców. Yuuzhan Vongowie nacierają jednak z ogromną intensywnością, trwa wymiana ognia. Trudno oszacować która ze stron ma przewagę w tym starciu, można jednak dostrzec, że to przeciwnik minimalnie przewyższa siły defensywne systemu! Nowa Republika zdaje się na coś czekać, duża część jej flot orbituje dookoła jednego z księżyców planety, nie uczestnicząc bezpośrednio w walce! Z każdą chwilą Vongowie zdobywają coraz większą kontrolę nad polem bitwy!


Aktualizacja 2:

Wydano rozkaz do odwrotu! Siły Nowej Republiki wycofują się, dołączając do pozostałych flot broniących stoczni jednego z księżyców. Kuat będzie teraz polegać wyłącznie na instalacjach defensywnych i naziemnych generatorach pól siłowych. Obrót księżyca bronionego przez tak wiele sił ujawnił obecność Demiurga, który wciąż jednak znajduje się w uchwycie szczęk stoczni! Wbrew ogólnemu przekonaniu, broń nie wydaje się być gotowa do akcji! Pierwsze jednostki Yuuzhan Vongów rozpoczynają szturm na pierścienie Kuat, jednak znacznie większa część wojsk udaje się wprost w kierunku feralnego księżyca!


Aktualizacja 3:

Na powierzchni Kuat pojawiają się pierwsze łuny pożarów. Pola siłowe planety opadły, a nieliczne defensywne stacje orbitalne zdają się znikać pod ostrzałem wroga, jedna po drugiej. Stoczniowy pierścień planety w wielu miejscach płonie, a kolorowe opary uciekających w próżnię gazów rozświetlają obłok odłamków, powstałych na skutek bitwy. Nad księżycem toczy się równie zacięta bitwa, lecz już teraz widać, że każda minuta przynosi znacznie większe straty po stronie Nowej Republiki, niż po stronie Yuuzhan Vongów! Siły defensywne zdają się grać na czas, choć tego pozostało im już bardzo niewiele. Uszkodzone jednostki, które nie mogą prowadzić ognia, ustawiają się w formacji żywej tarczy, by bronić Demiurga przed ostrzałem przeciwnika, lecz kolejne salwy skutecznie przedzierają się przez barierę. Stacja jest już niemal dostępna i pierwsze okręty Vongów próbują wstrzelić się w wyrwę w blokadzie. Zaraz… Demiurg odczepia się od stoczni! Stacja ożyła! Działa! Demiurg uruchomił osłony! Dlaczego nie strzela? Co się dzieje?


Aktualizacja 4:

Stacja zniknęła! Demiurg wskoczył w nadprzestrzeń, zostawiając siły Nowej Republiki w rozbiciu! Kilka grup jednostek desperacko szykuje się do skoków, jednak większość z nich jest zwyczajnie masakrowana przez rozpędzone siły wroga! Dowództwo utraciło kontakt z Admirałem Kre’feyem, panuje chaos informacyjny! Resztki flot Hapan i Imperium także się wycofują! Kolejne jednostki liniowe Nowej Republiki opuszczają system! Całkowity odwrót sił obronnych! Kontakt ze sztabem dowodzenia na powierzchni planety się urwał! Kuat utracony!